VarovnáníX

Používáte zastaralý a nebezpečný prohlížeč Internet Explorer, který neumí správně zobrazit tuto stránku. Doporučujeme vám, nainstalovat si moderní prohlížeč Mozilla Firefox.

Představ si, že tvůj počítač pomůže najít lék na nemoc, kterou by za 20 let mohl mít tvůj syn

Projekt
x
progress
Projekt se zabývá matematickými výpočty na základě Golomb Ruler.
Golomb Ruler je matematický termín, v češtině známý jako Golombovo pravítko. »

Galaxy Zoo je astronomický projekt, na kterém účastníci ručně klasifikují milióny galaxií. »

Tento český projekt vznikl na počátku roku 2008 na Západomoravské vysoké škole v Třebíči a Vysokém učení technickém v Brně. »


Trochu odlišný "projekt", kde je distribuovaný výpočet založen na vytvoření zajímavých šetřičů obrazovky. Šetřič představuje klienta, který počítá ... »

GIMPS (Great Internet Mersenne Prime Search), se zabývá hledáním Mersennových prvočísel. Mersennovým prvočíslem je celočíselná mocnina 2 zmenšená o jedničku. »


Zaměření projektu je velice obdobné jako projektu Folding@Home, tedy výzkum oblasti biologie, konkrétně struktury bílkovin. »

Cílem projektu je rozšifrovat 3 zprávy zachycené v Severním atlantiku roku 1942. Zprávy byly pravděpodobně zašifrovány strojem Enigma M4 ... »


Projekt Folding@Home patří i v současnosti mezi nejznámější, nejdůležitější a také nejvýkonnější vědecké projekty distribuovaných výpočtů. »

Tento projekt je v provozu přímo ve spolupráci s NASA a zaměřuje se na analýzu dat získaných ze vzorků, které přinesla sonda Stardust. »